Knižní výzva 2018 – Jak to všechno dopadlo?!

Ještě nikdy jsem nezrekapitulovávala knižní výzvu, ale vlastně není důvod proč to neudělat. Kupodivu se mi to vyplatilo – na konci článku je překvapení, na které jsem přišla během psaní této rekapitulace! ^^

Seznam knižní výzvy 2018

Knižní a neknižní tagy

Začátek roku se nesl spíše v duchu Young adult knih, konec naopak v thrillerech, detektivkách a hlavně mých oblíbených – hororech. V létě jsem přečetla celého Harryho Pottera, o kterém jsem si už snad myslela, že ho nikdy nepřečtu, protože na to nebude… co? To nikdo neví, ale výmluvu bych našla vždycky! 🙂

Knižní výzva – Ta oficiální

Na začátku roku mi čtení příliš nešlo, nevím proč, prostě leden a číst? To nepřipadá v úvahu. Mám to tak téměř každý rok (tenhle zatím úspěšně porušuji), možná za to může to, že jsem 1. ledna nikdy moc nestíhala číst – protože jak na Nový rok, tak po celý rok. Naštěstí tuhle čtecí krizi zlomila moje nemoc a Silo – když dva týdny ležíte v horečkách, nejste schopni si uvařit ani čaj, kdo pomůže? Přece kniha! Mně teda pomohla čtečka, protože knihu jsem tehdy neudržela v rukou, každopádně Silo i přes svůj objemný počet stran padlo vcelku rychle. Až někdy v létě jsem stihla postřehnout, že existuje něco jako pokračování (mně ale bylo divné, že ta kniha tak končí – nekončí!), jenže to se mi v roce 2018 nepodařilo v knihovně sehnat a nechtěla jsem do něj investovat v elektronické formě, nebyla jsem si – a asi stále ani nejsem – jistá, jestli se mi tato kniha líbí, nebo ne. Prostředí sil je úchvatné, avšak já na to sci-fi moc nejsem.

Na konci února se mi podařilo přečíst najednou poměrně hodně knih, stejně tak se to táhlo i přes březen a duben, takže se mi do seznamu připočítalo hned několik Young adultek – Rudá jako rubín, Modrá jako safír, Zelená jako smaragd, První stříbrná kniha snů, Dreamologie, Druhá stříbrná kniha snů, Odpusť mi. Megan. Hodně knih jsem si také půjčovala z knihovny, jak můžete poznat na rubrice Půjčeno z knihovny. Tohle období neustálého čtení ale skončilo Šepotáním, i když u prvního dílu této série to ještě šlo. Trvalo mi tak dlouho tuhle sérii přečíst, že jsem se musela pustit do jiných knih. A to jsem sérii Šepotání ještě ani nedočetla!

 

Útěchu po Šepotání jsem hledala v sérii Papírová princezna. Přestože jsem knihy přečetla bleskovou rychlostí, všeobecnému uchvácení jsem nepodlehla – série mi přišla dost

špatná už při čtení první knihy. Naštěstí byly tyto knihy z knihovny, takže jim nemusím hledat nového majitele.

V květnu jsem se někde doslechla, že autory fotek na potah snad druhého dílu Girl Online hledali mezi blogery a na Instagramu. Proč si teda nepřečíst i tuhle knihu, zvlášť když je z blogerského prostředí? Líbila se mi, ale ne natolik aby mě zaujala na delší dobu (po půl roce od přečtení ani nevím, o čem že to vlastně byla), nebo abych ji četla znovu. Ale je to jedna ze sérií, jejíž přečtení nelituji.

Pak následovalo čtení některých knih, které do sérií nepatří, a také čtení knihy o Tvůrčím psaní. Série Víš, že tě miluju? tohle období ukončila a já se raději vrhla na Harryho Pottera, chtělo to nutně změnu!

Harryho jsem prokládala dalšími Young adult knihami, které mi údajně nemají uniknout, tedy sérií Dvorů. Já nevím, asi tohle není čtivo pro mě, jakože jo, bavilo mě to, ale také jsem sérii nedočetla. Moc zamotaná, moc dlouhá, moc… nijaká. Pro mě.

Poslední knihou k dosažení mého stanoveného cíle byla kniha Blog za milion, která mě popravdě dost bavila, přestože nebyla beletristického rázu. Koneckonců, článek, který jsem o ní sepsala, si můžete přečíst! V srpnu jsem se ponořila do dalších Young adult knih – tentokrát svých restů, tedy sérii Divergence a Hunger Games. O těch si budeme na blogu povídat v nejbližších měsících, vpravo dokonce můžete vidět, kdy zhruba vyjdou.

psí domov knihaPak už jsem se do žádných nových sérií nevrhala a jen dočítala ty rozečetené (třeba Psí domov), nebo četla knihy, ke kterým pokračování není (Černooká), nebo ještě není v češtině (Smrtka, Sleduj mě).

Rok 2018 jsem zakončila knihou Kaziměsti, kterou jsem dočetla o Silvestra odpoledne. Jak asi víte, číst jsem ji začala několik měsíců před tím a jsem ráda, že jsem ji dočetla ještě v roce 2018, protože mít další nedočtenou knihu v roce 2019, už by to bylo moc (Kde se ztratilo moje stanovení – pouze dvě knihy rozečtené?).


Teď se asi ptáte, k čemu je tohle shrnutí navíc ještě dobré. Při psaní tohoto článku jsem přišla na to, že jsem zapomněla do seznamu zapsat knihu Sníh nebo popel, takže přečtených knih v roce 2018 není 61, ale 62!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s