OsK #21 – Sněží, sněží

Už jsem si myslela, že ze starého blogu nic nevytáhnu, protože:

a) je zrušený
b) jsem všechno vybrala
c) to, co zbylo, za nic nestojí

Omyl. Našla jsem ještě pár docela pěkných vánočněnevánočních OsKáček, které dobře poslouží i tady na Liškách!

Sněží, sněží
Let it snow
John Green, Maureen Johnsonová, Lauren Myracleová
Yoli, 2015
_____________________________________________

“Co se stalo, to jsem se ale už nedozvěděla. V tu chvíli se rozletěly dveře a ozvalo se zaječení, trochu jako kdysi řval Zoban, odporný mastný kakadu, kterého jsme ve čtvrté třídě měli jako třídní zvíře.” – Zasněžený expres

“Dlouho jsme mlčky šli podél hrázděných domů a já jsem držel Twister nad hlavou, aby mi aspoň do obličeje padalo míň vloček. Na jedné straně ulice se nahromadilo tolik sněhu, že dosahoval až po kliku, a já jsem myslel na to, jak moc dokáže sníh věci změnit.” – Vánoční zázrak

“Vevalil se do kavárny a přinesl s sebou závan mrazivého vzduchu. Tváře měl zarudlé a na hlavě červenočernou čepici přes uši.” – Archanděl prasátek

Knihu Sněží, sněží jsem dostala k Vánocům už… před dvěma roky. Musím přiznat, že celou jsem ji ještě nečetla, vždycky jen kousek. Odrazuje mě u ní jeden fakt, ale ten si zatím nechám pro sebe, jednou se ale někde objeví. Potřebuji mít místo pro změnu názoru, protože ho chci změnit. Je to jedna z mála knih, kterou jsem dostala od mojí ma… vlastně Ježíška a tenhle Ježíšek nerad vybírá knihy, prý se nikdy netrefí. A uznávám, sama bych si ji nikdy nevybrala, o to víc jsem ale ráda, že ji mám doma.

Ta kniha je totiž hrozně krásná. Málokdy se mi kniha takhle líbí, málokdy si vyberu jednu a tu samou knihu z knihovny a jen si ji prohlížím. Existuje dalších takových jen… dvě knihy. O těch ale jindy.

Sněží, sněží má hezký přebal, kdo by nechtěl neustále přejíždět prstem po třpytkách na přebalu, ale ona má hezký dokonce i potah! Je obrácený, takže vločky jsou modré a zbytek bílý. Však posuďte sami.

Uvnitř knihy jsou na začátku každé kapitoly vločky, což je další bod, kterým si mě získala. Navíc je kupodivu i skvěle naformátována, písmo akorát velké (i když na začátku se mi zdálo až moc velké, ale čte se naštěstí dobře) a viditelně oddělené kapitoly.

Ale zpět k OsK. Máme tu třikrát dvě věty. Důvod je jednoduchý, v knize jsou tři povídky a mně přišlo škoda nějakou z nich neobrat o ukázku. Snažila jsem se vybírat ty věty, které zní co nejvánočněji a nejzimněji. Myslím, že se mi to povedlo, vždycky, když si je čtu znovu, vidím před sebou sníh a je mi zima.

Co na vybrané úryvky říkáte vy? Četli jste knihu – a jak se vám líbila?

Ukázka

 

Reklamy

1 komentář: „OsK #21 – Sněží, sněží

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s