OsK #20 – Psí domov

Dvacáté OsKáčko je tady! Příště se snad podíváme na shrnující článek z NaNoWriMa a přespříště na Humblok, o kterém jsem vám už říkala na Facebooku. Pak taky budou na řadě nějaké ty vánoční články, jaké ale, to ještě nevím ani sama, v plánu jich je hodně ještě z minulého roku, kdy jsem zdaleka nestihla všechny, které jsem chtěla, ale jak budou zrealizované, to uvidíme až v prosinci! 🙂

(Mimochodem objevila jsem sepsanou recenzi na první dva díly této série, takže se brzy možná dočkáme i té!)

Okamžik s knihou

Několik následujících dní jsme hráli novou hru. Jmenovala se „Ticho!“. Vždy jsem dávala pozor, jestli se kolem našich dveří někdo neochomýtá. To už je taková psí povinnost. Za dobrých okolností jsem slyšela nebo cítila návštěvu, dříve než zazvonila. V tom případě jsem se hned rozštěkala, abych všechny doma upozornila.

psí domov knihaPsí domov
A Dog’s Way Home
William Bruce Cameron
Ikar, 2018
__________________________________

Dnešní úryvek je možná trochu nezajímavý, ale kdo knihu už četl, ví, že je to jakýsi začátek toho, co se všechno v knize děje, přestože samotný úryvek není hned zezačátku knihy, ale asi začátek druhé kapitoly.

Pokud jste se s knihou ještě nesetkali, je pro vás také dobrou ukázkou stylu, jakým je psána – z první osoby zmíněné fenky. Z toho jsem zpočátku měla strach, první díl této trilogie byl napsán výborně, druhý pokulhával a co jako může být z první osoby psa psáno ve třetím dílu tak, aby to bylo zajímavé?! Zdání klame, přestože kniha na první díl neměla, druhý z mého pohledu předčila.

Četli jste některou z knih této (zatím) trilogie?

2 komentáře: „OsK #20 – Psí domov

  1. Popravdě asi není Psí domov úplně můj šálek kávy, mám trošku jiný vkus, řekla bych. 😀
    Na nějaké vánoční články se určitě těším. Sama chystám něco s vánočním tématem a doufám, že se mi to podaří přetvořit ve svůj švihlý knihomolský koncept. 😀
    Jinak každopádně gratuluji k nominaci na čbdb.cz! 🙂

    Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s