Sleduj mě – Young adult thriller a v hlavní roli Twitter

Sleduj mě jsem si v knihkupectví vybrala v podstatě náhodou – z Humbooku, když nám zavřeli stánek s knihami, po cestě domů. Chtěla jsem si něco koupit, ale co? Padla mi do oka tato kniha a tak jsem si ji koupila. Běžně to nedělám, pravda, moje podvědomí už hlodalo, že je tam málo písmenek za tu cenu, peněženka taky protestovala, ale volání knihy bylo silnější. Prostě chtěla být u mě doma, takže se tu na ni můžeme společně podívat!

Knižní povídání

big_sleduj-me-etk-385630SLEDUJ MĚ
FOLLOW ME BACK
A. V. GEIGEROVÁ
YOLI, 2018
_____________________________________

Sleduj mě je další z knih, které rozhodně nebudete číst dlouho. Já sama jsem ji přečetla za odpoledne – jestli to bylo jejím počtem stran, nebo čtivostí, to můžu jen hádat. Musím říct, že ani jedna z postav mi nebyla nijak blízká, prostě tam byly, ale nic víc. Dobře, občas dokázaly i vadit (aneb úryvek níže). A slibovaný thriller? Čekala jsem ho tam trochu víc…

Tessa ležela na podlaze svého pokoje a zvedala nohy. Každý interval v duchu pomalu odpočítala. Musela něco dělat, aby se bránila atrofii způsobené všemi těmi nekonečnými hodina strávenými nečinností doma. Doktorka Reganová jí na minulém sezení doporučila posilovaní aplikaci zdarma a zjevně jí nevadilo, že podle ní Tessa během jejich hovoru cvičí.

Tweety, zprávy a záznamy

Původně jsem si říkala, na co to tam je, ale to jsem knihu ještě nezačala číst. Pak bych přišla na to, že tyhle „vsuvky“ jsou na knize vlastně to nejlepší – někdy netušíte, o čem že to tam mluví, pak ale přijdete na to, že je to vlastně super, protože vám odkrývají něco nového, něco, co v příběhu samo není.

Jediné, kdy mě tento bod zklamal, bylo ve chvíli, kdy jsem se ve čtení blížila skoro ke konci a tam na mě najednou vybaflo něco, co vlastně celou knihu nechce říct, ale ono se to vlastně ví.

20181107_104950

Anotace

Četli jste ji (na Databázi knih, ČBDB, Knižním klubu…)? Pak vlastně nemusíte číst knihu.

Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství…

Četli jste tu, která je na levé záložce v knize? Upřímně jsem dost zmatená. Tu z Databáze jsem v knize nikde nenašla, přestože první věty zní podobně, jako to, co je napsáno na zadní straně obálky. A to, co je napsáno v knize, jsem zase nenašla nikde na internetu (jen v katalogu KK je) .

Populární zpěvák Eric Thorn už má svých fanynek po krk. Jejich uctívání se mu zdá přehnané. Rozhodne se proto založit si na Twitteru falešný účet @EricThornSmrdí a trochu sám sebe pomluvit. Jeho původní záměr vystřelit si ze své největší fanynky Tessy ale naprosto selže a jejich komunikace se zcela nečekaně vyvine v romantický vztah. Když se však rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství.

Fanouškovství se může rychle změnit v posedlost. A jedno kliknutí na ikonu „Sledovat“ může být smrtící…

Konec

Byl jedno velké zklamání. Na to, že se mi vlastně celou dobu kniha opravdu líbila, tak tímhle se to zkazilo. Totálně. To, že kniha bude mít pokračování, jsem celou dobu věděla, ale… Ne, konec jsem sice neočekávala, jenže mi to přišlo, jako když násilím poskládáte dvě knihy dohromady. Nebo jako když nacpete nepatřící dílek puzzle k jinému – drží to, ale není to to „ono“.

20181107_104927

Pokračování této knihy si určitě přečtu, ale ještě si dobře rozmyslím, jestli kniha bude bydlet u mě v knihovničce, nebo bude půjčena z knihovny.

Četli jste tuto knihu?

Znáte řešení záhady jménem Anotace? Protože mě by opravdu zajímalo, jak že to je…

Reklamy

1 komentář: „Sleduj mě – Young adult thriller a v hlavní roli Twitter

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s